Zadzwoń do nas

+48 661 303 502

+48 723 669 421

Masz pytania?

Wynajem - apartamenty i lokale

Dom Wenecki - opis ogólny

Dom Wenecki Nysa to kompleks kilku budynków zlokalizowanych w centrum miasta, obok rzeki Nysa Kłodzka. Z dwóch stron z obiektem sąsiaduje zielony ogród ze starodrzewem.

Parter Domu Weneckiego Nysa pełni funkcje użytkowe. Znajdują się lokale usługowe, handlowe, sala konferencyjna i sala wielofunkcyjna z tarasem, z którego roztacza się̨ widok na rzekę i obszerny ogród.

W kondygnacji podziemnej mieści się m.in. parking dla mieszkańców budynku. Można z niego wjechać na wyższe kondygnacje dwoma przestronnymi windami.

Piętra I, II i III zajmują̨ nowoczesne apartamenty z widokiem na rzekę̨, część Nysy oraz ogród. To strefa wolna od zgiełku miasta, choć ulokowana w centrum.

Obiekt składa się z czterech budynków i przeszklonego łącznika:

 • budynek 1 – rewitalizowana część starego młyna
 • budynek 2 – budynek/most nad dawną Młynówką
 • budynek 3 – budynek produkcyjny starego młyna
 • budynek 4 – budynek nowoprojektowany z salą wielofunkcyjną.

Dom Wenecki – udogodnienia i parking

W rewitalizowanym budynku zlokalizowane są społecznie użyteczne usługi, np. sklep, sala konferencyjna.

Budynek przystosowany jest do korzystania przez osoby niepełnosprawne. Poziom wszystkich lokali użytkowych (parter) zrównany jest z poziomem placu i parkingu przed budynkiem. Obiekt wyposażony jest w dwie przestronne windy. Pozwala to na wygodne przemieszczanie się osobom niepełnosprawnym czy korzystającym z wózka inwalidzkiego.

Liczne miejsca postojowe - przed, pod i za budynkiem - umożliwiają swobodne parkowanie zarówno najemcom lokali mieszkalnych, jak i klientom działalności gospodarczych z części użytkowej. Łącznie na terenie nieruchomości znajdują się 62 miejsca parkingowe na froncie (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych), 14 miejsc od strony ogrodu (w tym dwa dla osób niepełnosprawnych) oraz 14 miejsc parkingowych zlokalizowanych w kondygnacji podziemnej budynku (w tym jedno dla osób niepełnosprawnych).

Dom Wenecki – apartamenty pod wynajem

Wysokiej jakości apartamenty o metrażach od 42 do 120 m2 znajdują się na piętrach I-III. Prowadzi do nich strefa wejściowa i nowoczesny hol. Dla wygody mieszkańców budynek został wyposażony w dwie nowoczesne i przestronne windy, dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Budynek jest chroniony fizycznie i objęty całodobowym monitoringiem.

Wszystkie apartamenty zaprojektowano z myślą o funkcjonalności i komforcie. Są wyposażone w aneksy kuchenne, w pełni urządzone łazienki i pokoje. Wśród czekających na najemców udogodnień znajdują się m.in. klimatyzacja, bezpłatny dostęp do Internetu oraz system bezpieczeństwa elektronicznego (dostęp do obiektu, i poszczególnych kondygnacji, możliwy na bazie systemu kart).

Apartamenty w skrócie:

 • I piętro: 13 apartamentów o powierzchni od 42,69 do 81,15 m2
 • II piętro: 12 apartamentów o powierzchni od 43,69 do 80,74 m2
 • III piętro: 3 apartamenty o powierzchni od 60,72 do 120,29 m2
 • część wspólna: I piętro – hol 103,6 m2 z widokiem na ogród, II piętro – hol 103,6 m2 z widokiem na ogród, III piętro – hol 103,6 m2 z widokiem na ogród

Dom Wenecki - lokale użytkowe

Lokale użytkowe zlokalizowane na parterze budynku wpisują się w prestiżowy charakter całego przedsięwzięcia. Przestrzeń została zaprojektowana z myślą o wymaganiach współczesnych przedsiębiorców i klientów.

Jednym z atutów Domu Weneckiego jest nowoczesna sala wielofunkcyjna na 200 miejsc z przeszklonymi ścianami. Przed siedzącymi w sali roztacza się widok na jeden z najbardziej urokliwych zakątków miasta, w którym dominuje nurt Nysy Kłodzkiej i obszerny ogród. Sale otacza drewniany taras, który stanowi jej przedłużenie i naturalnie przybliża do rzeki i zieleni.

Do sali można wejść z placu przed budynkiem i od wewnątrz.

Dom Wenecki oferuje lokale użytkowe do wynajęcia o powierzchnia od 46 do 309 mkw. Wszystkie lokale znajdują się na parterze i oferują niezależny dostęp.

Parter w skrócie:

 • sala wielofunkcyjna z możliwością zlokalizowania dziennej kuchni (do 4 pracowników na zmianie)
 • hol z zapleczem dla obsługi apartamentów
 • lokale usługowe z wejściem od zewnątrz i wewnątrz
 • sala konferencyjna o powierzchni ponad 70 m2 (lokal oznaczony LU3)
 • toalety ogólnodostępne
 • dwie wydzielone klatki schodowe z szybami windowymi
 • 5 lokali usługowych o łącznej powierzchni 314,42 m2; powierzchnia lokali od 46,11 m2 do 88,20 m2
 • parter: hol i strefa wejściowa, korytarz, ochrona, zaplecze, pomieszczenie techniczne, toalety, klatki schodowe

Dom Wenecki - kondygnacja podziemna

 • podziemny garaż dla samochodów osobowych - 14 miejsc postojowych
 • klatka schodowa, dwa szyby windowe
 • pomieszczenia techniczne: węzeł cieplny, przyłącze wody
 • kuchnia na potrzeby imprez okolicznościowych odbywających się w sali wielofunkcyjnej na poziomie parteru; kuchnia przeznaczona jest do pracy zmianowej w trybach do 4 godzin dziennie
 • zaplecze socjalne dla pracowników kuchni (osobno mężczyźni i kobiety) oraz dla obsługi budynku (do 10 osób na jednej zmianie)
 • główne wymiary:
  - zaplecze gastronomiczne o powierzchni 261,70 m2
  - strefa parkingu podziemnego o powierzchni 620,51 m2

Dom Wenecki – architektura

Charakterystyczną cechą kompleksu jest zrównoważenie części historycznej i zaprojektowanej od nowa. Budynki od 1 do 3 nawiązują kubaturą i elewacjami do tych istniejących w tym miejscu od lat. Natomiast budynek 4 został zaprojektowany jako nowoczesna bryła z szerokim widokiem na rzekę Nysę Kłodzką. Obie części łączy przeszklony wielopoziomowy łącznik.

Powierzchnia placu, parkingu i parteru budynku znajdują się na tym samym poziomie. Dzięki temu dostęp do obiektu jest naturalnie ułatwiony. Na placu, na szerokości budynku 2, znajduje się ciąg wodny odzwierciedlający przebieg dawnej rzeki zwanej Młynówką.